Mainos
← Steagurile tuturor țărilor ← Oceania

Steagul țării

Insulele Marshall – steag

Descoperă steagul pentru Insulele Marshall, informații despre țară, coduri ISO și țările vecine.

Steagul actual

Steagul pentru Insulele Marshall are următorul aspect: câmpuri geometrice colorate. Elementul principal este o emblemă.

🇲🇭
Insulele Marshall – steag
Insulele Marshall – steag (MH)

Steagul pe scurt

Aspect
câmpuri geometrice colorate
Culori
albastru, alb și portocaliu
Element principal
o emblemă

Cum arată steagul pentru Insulele Marshall?

Designul și culorile îl deosebesc de celelalte steaguri naționale.

Informații despre țară

Tip
Țară
Nume
Insulele Marshall
Nume în engleză
Marshall Islands
Continent
Oceania
Capitală
Majuro
ISO 3166-1 alpha-2
MH
ISO 3166-1 alpha-3
MHL
ISO 3166-1 numeric
584
Domeniu de internet
.mh
Suprafață
181,3 km²
Populație
65.859
Monedă
USD
Prefix telefonic
+692

Întrebări frecvente

Ce culori are steagul pentru Insulele Marshall?

Culorile sunt: albastru, alb și portocaliu.

Cum este alcătuit steagul pentru Insulele Marshall?

Are următorul aspect: câmpuri geometrice colorate. Elementul principal este o emblemă.

☀️

Vexilla.net – steaguri, jocuri și altele © 2024-2026

Vexilla este pluralul cuvântului latin vexillum, care înseamnă steag sau stindard.